icon1 English  uk copy

Ratko_Radosevic

Др Ратко Радошевић

Асистент са докторатом, Управно право

Ратко Радошевић је рођен 21. фебруара 1986. године у Вировитици, у Републици Хрватској. Основне студије завршио је на Правном факултету у Новом Саду 2010. године, на Општем смеру, с просечном оценом 10,00 (десет). Мастер студије завршио је 2012. године, одбраном завршног рада на тему ,,Предмет управног спора“. Докторску дисертацију на тему „Правна природа управног уговора“ одбранио је 2018. године, такође на Правном факултету у Новом Саду.

Током студија више пута је награђиван Изузетном наградом Универзитета у Новом Саду за постигнут успех. У школској 2009/2010. години награђен је као најбољи студент Правног факултета у Новом Саду.

На Правном факултету у Новом Саду изабран је 2010. године у звање сарадника у настави за ужу научну област Јавноправну, за наставни предмет Управно право. У звање асистента изабран је 2012. године, а у звање асистента са докторатом 2019. године. Од 2010. године изводи вежбе из наставног предмета Управно право на основним академским студијама. Секретар је Катедре за јавно право и Уредник рубрике Зборника радова Правног факултета у Новом Саду.

Ратко Радошевић говори енглески и немачки језик, а област његовог научног интересовања обухвата теорију управног права.

Консултације: кабинет 52/2.