Болоњска декларација

Сви студијски програми на Правном факултету Универзитета у Новом Саду су акредитовании у потпуности усклађени са захтевима Болоњске декларације.

Студије су организоване по принципу ЕСПБ бодова (Европски Систем Преноса Бодова)

ЕСПБ бодови омогућавају мобилност студената. Студирање на више универзитета широм Европе у току студија, пракса је великог броја наших студената.

Нашим студенти имају прилику да слушају поредавања професора са најпрестижнијих светских унувезитета са којима Правни факултет има потписане протоколе о сарадњи.

Осим обавезних, студенти сами бирају и одређени број изборних предмета у складу са својим интересовањима.

Диплома и додатадак дипломи омогућавају да своје студије упоредите са било којим студијским програмом на свету.