Одржан студентски вебинар на тему брака, ванбрачне заједнице и истополне заједнице у Словенији, Хрватској и Србији

important main

У оквиру Мреже професора средње Европе (Central European Professors' Network) коју координира Институт за упоредно право Ференц Мадл (Ferenc Mádl Institute of Comparative Law) дана 19. 10. 2021. одржан је студентски вебинар са темом Брак, ванбрачна заједница и истополна заједница у Словенији, Хрватској и Србији.

Модератори вебинара су биле проф. др Гордана Ковачек Станић са Правног факултета у Новом Саду, проф. др Сузана Краљић са Правног факултета у Марибору и проф. др Александра Кораћ Граовац са Правног факултета у Загребу, а излагања су имали студенти из Србије, Словеније и Хрватске. Студенти Правног факултета у Новом Саду који су излагали на вебинару су Лазар Шеик, Сања Алексић и Марија Лукић. Лазар Шеик је имао излагање о браку, Сања Алексић о ванбрачној заједници, а Марија Лукић је говорила о  истополној заједници.